PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA
W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU NR 43 WARUNKACH PANDEMII COVID-19
PODSTAWA PRAWNA:
1.Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2
2. Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26.03.2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
3.Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239 i 1495 oraz z 2020 r. poz. 284 i 322);
4.Ustawa dotycząca szczególnych rozwiązań związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa z 02.03.2020r (Dz. U. 2020 poz. 374)
5.Na podstawie art.8a ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2019r. poz.59, oraz z 2020 r. poz. 322, 374 i 567)
6. Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25 sierpnia 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.
CELE PROCEDURY:
- ochrona zdrowia i życia wszystkich osób przebywających na terenie przedszkola: pracowników, dzieci ich rodziców i prawnych opiekunów,
- zapobieganie rozprzestrzenieniu się koronawirusa (SARS-CoV-2) w przedszkolu,
- określenie obowiązków i zadań pracowników przedszkola w sytuacji wystąpienia zachorowania lub jego podejrzenia.
Zmiany w procedurze mogą być dokonywane przez dyrektora placówki z własnej inicjatywy lub na wniosek Rady Pedagogicznej. Zmiany te muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami.
ZASADY PRZEBYWANIA DZIECI NA TERENIE PRZEDSZKOLA
Dyrektor przedszkola na wniosek:
rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
rodziców dzieci, którzy:
są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą
realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,
realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,
wykonują działania ratownicze,
są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej
są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,
są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,
są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe i realizują zadania na terenie tych jednostek.
ma obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu.
Przyprowadzanie i odbieranie dziecka z przedszkola.
- Do przedszkola dziecko przyprowadzać może jedynie osoba zdrowa, bez jakichkolwiek objawów chorobowych, niebędąca w kwarantannie.
- Do przedszkola mogą być przyprowadzane dzieci zdrowe bez żadnych objawów chorobowych.
- Dzieci alergiczne w przypadku widocznego zaostrzenia objawów (kaszel, katar),do przedszkola będą przyjmowane jedynie na podstawie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego fakt, że objawy są następstwem alergii a nie niezależnej infekcji. W przypadku braku takiego zaświadczenia dziecko
z widocznymi objawami chorobowymi nie zostanie przyjęte do przedszkola.
- Rodzic na piśmie wyraża zgodę na regularny pomiar temperatury ciała dziecka
- Dziecko, które uczęszczało do przedszkola w latach poprzednich odbierane jest od rodzica/opiekuna przez pracownika przedszkola
w drzwiach przedszkola i przekazane drugiemu pracownikowi, który sprawuje nad nim opiekę w szatni, w trakcie przebierania się, przejścia do sali, w której dziecko będzie przebywać. Dziecko samodzielnie przebiera się w szatni a następnie przekazuje się je do wyznaczonej grupy pod opiekę nauczyciela.
- Rodzic dziecka najmłodszego, nowoprzyjętego może wejść do szatni i przebywać w niej do 10 minut z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, rodzicowi temu mierzona jest temperatura przed wejściem do szatni. Rodzica dziecka, które uczęszczało już w poprzednich latach do przedszkola prosimy o przekazywanie dziecka pracownikowi przedszkola w przedsionku.
- Rodzic nie odbija karty rejestrującej czas pobytu dziecka w przedszkolu, zrobi to pracownik przedszkola.
- Odbiór dziecka z placówki przebiega analogicznie. Rodzic/ opiekun dzwoni na hol informując, że chce odebrać dziecko z przedszkola. Pracownik przedszkola wywołuje dziecko z grupy, dziecko ubiera się, pracownik odbija kartę i oddaje dziecko rodzicowi/opiekunowi w drzwiach przedszkola.
- Rodzic/opiekun przyprowadzający i odbierający dziecko zobowiązany jest do zasłaniania ust i nosa, zakładania rękawiczek ochronnych lub dezynfekowania rąk. Środek dezynfekujący będzie udostępniony przed przedszkolem.
- Rodzice i opiekunowie przyprowadzający / odbierający dziecko z przedszkola zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego wynoszącego min 1,5 m
w stosunku do innych napotkanych osób (dzieci, pracowników i innych opiekunów). Jeśli w trakcie oczekiwania na przyjęcie lub odbiór dziecka z placówki wytworzy się kolejka należy stosować się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
- W półce indywidualnej dziecka w szatni mogą znajdować się tylko niezbędne rzeczy na zmianę, zapakowane w woreczki foliowe ze strunowym zamknięciem, podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.
- Na czas trwania pandemii zabrania się przynoszenia do przedszkola zbędnych przedmiotów czy zabawek. Proszę także sprawdzać czy dziecko nie chowa do kieszeni zabawek lub innych przedmiotów przed wyjściem z domu lub samochodu.
- Każdego dnia Rodzic zobowiązany jest do przyprowadzania dziecka w czystych, wypranych ubraniach w celu minimalizowania ryzyka przenoszenia wirusa na ubraniach.
- Należy ograniczyć do niezbędnego minimum (max 2osoby) ilość osób upoważnionych do odbioru dziecka z przedszkola.
- Kontakt z nauczycielem w pilnych sprawach możliwy jest jedynie e-mailowo lub telefonicznie.
- W celu zapewnienia dzieciom bezpiecznego pobytu w przedszkolu konieczne jest przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach pracy danej grupy, do której dziecko uczęszcza.
Informacje ogólne
- Do przedszkola może uczęszczać tylko dziecko zdrowe bez żadnych objawów chorobowych.
- Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych, nie wolno przyprowadzać dziecka do placówki.
- W przypadku stwierdzenia u dziecka alergii (np. przewlekły katar, kaszel lub zaczerwienione spojówki) rodzice są zobowiązani do przedłożenia odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego.
- Rodzice dziecka po przebytej przez niego chorobie zakaźnej, zobowiązani są do dostarczenia zaświadczenia od lekarza rodzinnego, że dziecko jest po zakończeniu leczenia, nie jest chore i nie jest możliwym źródłem zarażenia dla innych wychowanków i personelu.
- Pomiar temperatury ciała dziecka dokonywany jest po wejściu dziecka na salę oraz jeśli zaistnieje taka konieczność, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych.
- Temperatura ciała dziecka mierzona jest za pomocą termometru bezdotykowego.
- Każdy rodzic przyprowadzający dziecko do przedszkola jest zobowiązany wyrazić zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka.
- W przypadku zaobserwowania u dziecka w ciągu dnia wzrostu temperatury lub wyraźnych objawów infekcji nauczyciel powiadamia rodzica, który zobowiązany jest niezwłocznie do odebrania dziecka z przedszkola.
- Jedna grupa dzieci powinna przebywać w wyznaczonej i stałej sali, która przynajmniej raz na godzinę będzie wietrzona.
- Grupy dzieci nie w miarę możliwości organizacyjnych nie stykają się ze sobą.
- Do grupy przyporządkowani są w miarę możliwości organizacyjnych ci sami nauczyciele i opiekunowie.
- Podczas sprawowania opieki nad dziećmi unika się rotacji pracowników.
- Nauczyciele i opiekunowie zachowują między sobą dystans społeczny wynoszący minimalnie 1,5 metra.
- Minimalna przestrzeń do wypoczynku i zabawy dla dzieci w sali nie może być mniejsza niż 1,5 m2 na jedno dziecko i każdego opiekuna.
- Podczas zabaw swobodnych i zorganizowanych przez nauczyciela podejmowane są starania o zachowanie bezpiecznej odległości (dzieci nie bawią się wszystkie
w jednym miejscu, lecz pojedynczo lub w małych grupach 2- lub 3-osobowych), wykorzystuje się całą wolną przestrzeń sali.
- Z sal przedszkolnych zostają usunięte przedmioty i zabawki, których nie można regularnie dezynfekować (np. pluszaki,), a wykorzystywane przez dziecko zabawki lub przybory sportowe będą poddawane dezynfekcji przed użyciem przez kolejne dziecko.
- Dzieci nie mogą przynosić do przedszkola żadnych własnych zabawek oraz innych przedmiotów.
- Nauczyciele zapewniają warunki do zadbania o właściwą sprawność fizyczną dzieci, co wpływa na zmniejszenie liczby zachorowań, zmusza organizm do zwiększenia wysiłku fizycznego, immunologicznego i metabolizmu, przez co wzmacnia układ odpornościowy wychowanka.
- Pod opieką nauczyciela dzieci korzystają z placu zabaw (każda grupa osobno). Po skorzystaniu z placu zabaw sprzęt, z którego korzystały dzieci jest dezynfekowany.
- Wprowadza się obowiązek zapewnienia, aby pomieszczenia były czyste i higieniczne:
- powierzchnie dotykowe takie jak: poręcze, klamki, włączniki i powierzchnie płaskie, w tym blaty w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków muszą być regularnie wycierane środkiem dezynfekującym lub przecierane wodą z detergentem,
- wszystkie obszary często używane, takie jak toalety, pomieszczenia wspólne, powinny być regularnie i starannie sprzątane z użyciem wody z detergentem,
- Nauczyciele zobowiązani są do przeprowadzenia działań profilaktycznych podczas pobytu dziecka w przedszkolu, w tym w szczególności:
- wyjaśnienia, jakie zasady obowiązują w przedszkolu i dlaczego zostały wprowadzone;
- systematycznego przypominania dzieciom obowiązujących zasad bezpieczeństwa
i higieny;
- utrwalania z dziećmi etapów mycia rąk, organizowanie pokazu mycia rąk;
- dbanie o częste i regularnie mycie rąk przez dzieci, szczególnie po wejściu do sali, przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety, po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu;
- informowanie o prawidłowym korzystaniu z sanitariów;
- zwracanie uwagi na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania
i kasłania;
- wdrażanie dzieci do unikania dotykania twarzy oraz unikania wkładania do ust palców, zabawek i innych przedmiotów
- przypominanie zasad prawidłowego zachowania się przy stole (spożywanie posiłków z talerza przeznaczonego dla danego dziecka, picie napojów tylko z kubka przewidzianego dla danego dziecka itp.)
- W okresie pandemii dzieci nie myją zębów w placówce oraz samodzielnie korzystają z toalety.
- W półkach w szatni mogą znajdować się tylko ubrania na zmianę i odzież wierzchnia.
- Każdego dnia Rodzic zobowiązany jest do przyprowadzania dziecka w czystych, wypranych ubraniach w celu minimalizowania ryzyka przenoszenia wirusa na ubraniach.
-
POSTĘPOWANIE NA WYPADEK PODEJRZENIA ZAKAŻENIA WIRUSEM COVID -19- dziecka
Dyrektor przedszkola wyznacza i przygotowuje pomieszczenie wyposażone w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący, w którym będzie można odizolować osobę
w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych (sala grupy VI).
- Po zauważeniu symptomów choroby, np. kaszel, gorączka, złe samopoczucie, wyznaczona przez Dyrektora osoba, niezwłocznie przechodzi z dzieckiem do wyznaczonej do izolacji sali, dezynfekuje ręce i ubiera środki ochrony osobistej (maseczkę, rękawice i foliowy fartuch), pomaga dziecku założyć maseczkę i rękawiczki
i pozostaje z nim, zachowując bezpieczną odległość, do momentu odebrania dziecka przez rodziców.
- Nauczyciel niezwłocznie zawiadamia o sytuacji rodziców lub opiekunów dziecka.
- Pomieszczenia, w których przebywało dziecko są, jak najszybciej dezynfekowane.
- Jeżeli stan zdrowia dziecka się pogarsza, przed przybyciem jego opiekuna prawnego, Dyrektor wzywa pogotowie ratunkowe i przekazuje informacje na temat stanu zdrowia dziecka.
- W przypadku stwierdzenia wystąpienia u dziecka choroby COVID-19 lub jej podejrzenia rodzice dziecka są zobowiązani do poinformowania o tym fakcie Dyrektora przedszkola, celem zapobiegania rozpowszechnianiu się choroby i podjęcia odpowiednich działań.
- O zaistniałej sytuacji informowani są rodzice innych dzieci.
- W przypadku, gdy dziecko z przedszkola zostało skierowane do szpitala
z podejrzeniem choroby zakaźnej, która aktualnie wskazywana jest, jako niosąca ryzyko epidemii Dyrektor w porozumieniu z właściwym Państwowym Inspektorem Sanitarnym oraz organem prowadzącym, może podjąć decyzję o zamknięciu instytucji na jeden dzień w celu przeprowadzenia dekontaminacji pomieszczeń i przedmiotów
POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU SPTWIERDZENIA U PRACOWNIKA ZAKAŻENIA WIRUSEM COVID - 19
- Dyrektor placówki prowadzi działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób.
- W przypadku wystąpienia niepokojących objawów pracownik nie przychodzi do pracy, pozostaje w domu i kontaktuje się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia dzwoni pod numer 999 lub 112 aby poinformować, że może być zarażony koronawirusem.
- W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych powinien skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną.
- Każdy pracownik zobowiązany jest do śledzeniua bieżących informacji dostępnych na stronach gis.gov.pl lub http://www.gov.pl/web/koronawirus/ a także obowiązujących przepisów prawa
- Wszystkie stanowiska, na których osoba zakażona świadczyła pracę, wszystkie przedmioty, w szczególności narzędzia i maszyny, z którymi miała kontakt osoba zakażona, podlegają szczegółowej dezynfekcji.
- W przypadku potwierdzonego zakażenia na terenie przedszkola należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.
- Sporządzana jest lista osób, które w tym samym czasie przebywały w częściach wspólnych podmiotu, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zaleca się stosowanie do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
- W przypadku, gdy pracownik przedszkola został skierowany do szpitala
z podejrzeniem choroby zakaźnej, która aktualnie wskazywana jest, jako niosąca ryzyko epidemii Dyrektor w porozumieniu z właściwym Państwowym Inspektorem Sanitarnym oraz organem prowadzącym, może podjąć decyzję o zamknięciu instytucji na jeden dzień w celu przeprowadzenia dekontaminacji pomieszczeń i przedmiotów.
- Dyrektor placówki ściśle współpracuje z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym oraz sprawdza na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia lub Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
- Ważne telefony
- Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa – 012 616 52 00
- Powiatowa Stacja Sanitaro Epidemiologiczna w Krakowie telefon do zgłaszania sytuacji alarmowych 600 876 214 602 263 605
- Wojewódzka Stacja Sanitaro Epidemiologiczna w Krakowie telefon do zgłaszania sytuacji alarmowych 667 881 188
- Kuratorium Oświaty w Krakowie 12 448-11-10
Zasady żywienia w Samorządowym Przedszkolu Nr 43
- Z żywienia przygotowanego przez pracowników kuchni korzystają wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola.
- W kuchni przebywają tylko i wyłącznie pracownicy kuchni i intendent.
- Pracownicy kuchni pracują w odległości co najmniej 2 m pomiędzy sobą. Kucharka ustali stanowiska i organizację pracy dla pomocy kuchennych.
- Pracownicy kuchni unikają kontaktów z pozostałymi pracownikami.
- Odbiór posiłków, naczyń, wody itp. przez pracowników obsługi odbywa się tylko i wyłącznie poprzez specjalnie do tego celu przeznaczone okienka.
- Ustala się całkowity zakaz wstępu osób trzecich do kuchni.
- Dziecko nie może wnosić własnego pożywienia (jedzenia i picia) na teren przedszkola.
- Kuchnia zamawia i odbiera towar od dotychczasowych dostawców z zachowaniem szczególnych zasad ostrożności. Dostawcy nie wchodzą do budynku przedszkola. Towar pozostawiany jest przy drzwiach wejściowych od strony kuchni i odbierany przez pracowników kuchennych przedszkola.
- Pojemniki są dezynfekowane przez pracowników kuchni.
- Podczas przygotowywania posiłków, poza warunkami objętymi przepisami dotyczącymi zbiorowego żywienia, zgodnie z normami HACCAP, dodatkowo stosuje się zasady szczególnej ostrożności np. korzystanie z płynów dezynfekujących do czyszczenia powierzchni i sprzętów oraz niezbędne środki ochrony osobistej pracowników.
- Wielorazowe naczynia i sztućce należy myć w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze minimum 60°C oraz wyparzać w wyważarkach po każdym wykorzystaniu.
- Zobowiązuje się pracowników kuchni do utrzymania wysokiej higieny, mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.
- Dzieci spożywają posiłki w przydzielonych im salach. Każde dziecko ma stałe, ustalone przez nauczyciela miejsce.
- Przed i po każdym posiłku dzieci wraz z nauczycielem myją dokładnie ręce wodą i mydłem.
- Dzieci korzystają tylko z przydzielonych im sztućców, talerzy i kubków.
- Dzieci samodzielnie spożywają posiłki.
- Po każdym posiłku dzieci woźna oddziałowa dokładnie myje stoliki.
- Panie woźne podają dzieciom posiłki w specjalnie do tego celu przeznaczonych fartuchach, po dokładnym umyciu i dezynfekcji rąk.
- Pracownicy kuchni muszą myć ręce:
- Przed rozpoczęciem pracy;
- Przed kontaktem z żywnością, która jest przeznaczona do bezpośredniego spożycia,
- Po obróbce lub kontakcie z żywnością surową, nieprzetworzoną;
- Po zajmowaniu się odpadami/śmieciami;
- Po zakończeniu procedur czyszczenia/dezynfekcji;
- Po skorzystaniu z toalety;
- Po kaszlu, kichaniu, wydmuchaniu nosa;
- Po jedzeniu, piciu;
- Po kontakcie z pieniędzmi;
ŚRODKI OCHRONY OSOBISTEJ PRACOWNIKÓW.
- Środki ochrony indywidualnej mają chronić zdrowie i życie pracowników. To wyposażenie przewidziane do noszenia lub trzymania przez użytkownika w celu jego ochrony przed jednym lub większą liczbą zagrożeń, które mogą mieć wpływ na jego bezpieczeństwo i zdrowie.
- Środki ochrony indywidualnej powinny być stosowane w sytuacjach, kiedy nie można uniknąć zagrożeń lub nie można ich wystarczająco ograniczyć za pomocą środków ochrony zbiorowej lub odpowiedniej organizacji pracy.
- Środki ochrony indywidualnej powinny być przeznaczone do osobistego użytku.
- Środki ochrony indywidualnej powinny być stosowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem,
- W celu zapewnienia właściwego używania środków ochrony indywidualnej każdy pracownik zostaje zapoznany z instrukcją Głównego Inspektora Sanitarnego określającą sposoby używania środków ochrony indywidualnej.
- Wyposażenie pracowników:
- Nauczyciel: maseczki, przyłbica, rękawiczki jednorazowe, fartuch flizelinowy, fartuch foliowy, środki do dezynfekcji.
- Starsza woźna oddziałowa: maseczki, przyłbica, rękawiczki jednorazowe, fartuch bawełniany, flizelinowy, foliowy, środki do dezynfekcji, środki czystości.
- Pracownicy kuchni: maseczki, przyłbica, rękawiczki jednorazowe, fartuch bawełniany biały, flizelinowy, foliowy, środki do dezynfekcji, środki czystości.
- Pracownik gospodarczy: maseczki, przyłbica, rękawiczki jednorazowe, fartuch flizelinowy, fartuch foliowy, środki do dezynfekcji.
- Pracownik administracyjny: maseczki, przyłbica, rękawiczki jednorazowe, fartuch flizelinowy, fartuch foliowy, środki do dezynfekcji.
Załącznik numer 1 Procedury bezpieczeństwa w samorządowym Przedszkolu Nr 43 w związku z wystąpieniem Covid – 19
OŚWIADCZENIE RODZICA/ OPIEKUNA PRAWNEGO DZIECKA, KTÓRE UCZĘSZCZA DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA NR 43
- Zapoznałam/em się, akceptuję i zobowiązuję się do przestrzegania procedury bezpieczeństwa w czasie z pandemii koronawirusa COVID - 19 obowiązujące w przedszkolu.
- Jestem świadoma/y możliwości zarażenia się mojego dziecka, mnie, moich domowników, opiekunów w przedszkolu i innych dzieci w przedszkolu koronawirusem COVID - 19. Jestem świadoma/y iż podanie nieprawdziwych informacji naraża na kwarantannę wszystkich uczestników opieki wraz z opiekunami i Dyrekcją jak również ich rodzinami.
- Odpowiedzialność za podjętą przeze mnie decyzję związaną z przyprowadzeniem dziecka, dowożeniem go do wskazanej wyżej placówki, tym samym na narażenie na zakażenie koronawirusem COVID - 19 jest po mojej stronie.
- Nie jestem ja, ani moi najbliżsi domownicy (osoby zamieszkałe pod tym samym adresem) objęci kwarantanną, a każdy z domowników jest zdrowy.
- W czasie przyjęcia dziecka do przedszkola, moje dziecko jest zdrowe. Nie ma kataru, kaszlu, gorączki, duszności, ani nie wystąpiły u niego żadne niepokojące objawy chorobowe.
- W ciągu ostatnich 24 godzin nie wystąpiły u mojego dziecka: gorączka, duszności, katar, kaszel, nie miało ono styczności z osobami, które wróciły z zagranicy lub odbywały kwarantannę.
- Wyrażam zgodę na każdorazowe mierzenie temperatury mojego dziecka przy przyjęciu do przedszkola i pomiar temperatury w trakcie trwania opieki.
- Moje dziecko nie będzie przynosiło do przedszkola żadnych zabawek ani przedmiotów z zewnątrz.
- Zostałem poinformowana/y, iż zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dziecko nie będzie wychodziło na spacery podczas pobytu w przedszkolu.
- Zostałem poinformowana/y, że podczas przekazywania dziecka pracownikowi przedszkola konieczne jest posiadanie przez Rodzica/opiekuna maseczki ochronnej i rękawiczek, należy zdezynfekować ręce i przez wzgląd na sytuację przekażę dziecko opiekunowi w maksymalnie krótkim czasie.
- Zostałam/em poinformowana/y o zakazie wchodzenia do przedszkola.
- W przypadku gdyby u mojego dziecka wystąpiły niepokojące objawy chorobowe zobowiązuję się do każdorazowego odebrania telefonu od pracowników przedszkola, odebrania dziecka w trybie natychmiastowym z wyznaczonego w przedszkolu pomieszczenia do izolacji.
- O każdorazowej zmianie powyższych oświadczeń natychmiast powiadomię Dyrekcję przedszkola.
- Zapoznałam/łem się z informacjami udostępnionymi przez Dyrekcję przedszkola w tym informacjami na temat zakażenia koronawirusem COVID - 19, najważniejszymi numerami telefonów wywieszonymi w miejscu dostępnym dla Rodziców.
- Wyrażam zgodę na przekazanie terenowej jednostce Sanepidu danych osobowych w przypadku zarażenia koronawirusem COVID - 19
- Numer telefonu rodziców do tzw. „szybkiego komtaktu”……………………........................................…………….
…………………………………………………………………………………………..........................................................
…………………………………… ………………………………
data i podpis matki/opiekuna prawnego data i podpis ojca/opiekuna prawnego
Załącznik numer 2 Procedury bezpieczeństwa w samorządowym Przedszkolu Nr 43 w związku z wystąpieniem Covid – 19
WNIOSEK O UCZĘSZCZANIE DZIECKA
DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA NR 43 W KRAKOWIE
W CZASIE EPIDEMII COVID-19 W OKRESIE OD 29.03.2021
Imię i nazwisko dziecka ………………………….……………………………………………………………….
Dyrektor przedszkola na wniosek:
|
TAK
|
NIE
|
- rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
- rodziców, którzy wykonują pracę:
- W podmiotach wykonujących działalność leczniczą
- realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego
- realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
- pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny
- wykonują działania ratownicze
- są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020r. poz. 1876 i 2369)
- są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r o pomocy społecznej
- są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dania 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej
- są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,
- są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi do lat 3
- są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe i realizują zadania na terenie tych jednostek
|
|
|
organizuje zajęcia w przedszkolu.
*kryterium stosuje się również do rodzica samotnie wychowującego dziecko.
Deklaruję chęć skorzystania z opieki przedszkolnej od dnia ……………………………………………………..
W godzinach: ………………………………………………..
Dziecko będzie korzystać z następujących posiłków: śniadanie, obiad,, podwieczorek/podkreślić/
Oświadczam, że dane są zgodne z aktualnym stanem faktycznym. Jestem świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
Podpisy obojga rodziców/ opiekunów prawnych
1.…………..…………….………… 2. ….……….…………………………
Data i podpis matki /opiekuna prawnego Data i podpis ojca /opiekuna prawnego