logo
Wielkość czcionki:

Szybki kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 43
ul. Mazowiecka 45
30-019 Kraków

Telefon: 12 633 27 62
Fax: 12 632 35 63
E-mail: dyrekcja@przedszkole43.pl

bip

Zajęcia dodatkowe

koło plastyczne       rytmika

koło taneczne         język angielski

religia

gimnstyka korekcyjna

O Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola...

Specjaliści

psycholog

logopeda

pedagog

 

Wizyta dzieci uczęszczających na zajęcia koła plastycznego w Muzeum Historii Fotografii

28 listopad 2015

Dnia 26.11.15r. dzieci uczęszczające na zajęcia koła plastycznego odwiedziły Muzeum Historii Fotografii w Krakowie przy ul. Józefitów 16. Dzieci miały możliwość  oglądnięcia ekspozycji stałej, która zawiera: dorobek polskich fotografów od lat 50 XIX wieku, rekonstrukcję atelier fotograficznego z przełomu XIX i XX wieku i ciemni fotograficznej. Dużą część wystawy zajmują zdjęcia - od portretu poprzez fotografię krajobrazową, architekturę aż po fotografię artystyczną.

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 36 im. H. Sienkiewicza

20 listopad 2015

Dnia 17.XI.15r. grupy IV i VI wzięły udział w Dniu Otwartym zorganizowanym przez pobliską Szkołę Podstawową nr 36. Dzieci miały okazję zwiedzić szkołę i klasy, w których przygotowano dla nich ciekawe zajęcia. Odwiedziły salę gimnastyczną, salę komputerową, świetlicę, bibliotekę szkolną, oglądnęły występ szkolnej grupy teatralnej, przeglądnęły zeszyty i książki uczących się pierwszoklasistów, a także grały na instrumentach muzycznych. Każdy przedszkolak otrzymał ołówek, który już niedługo będzie im  służył do nauki pisania.

"Kto Ty jesteś? Polak mały"

11 listopad 2015

Znalezione obrazy dla zapytania 11 listopada

10 listopada 2015r. w przedszkolu odbyły się uroczyste obchody ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci z grup I i II przypomniały znany nam wszystkim wiersz W. Bełza "Kto Ty jesteś? Polak mały", dzieci z grup III - VI zaprezentowały wiersze i pieśni patriotyczne. Wspólnie z nami udział w uroczystości wziął szczególny gość pan Jendraszczak żołnierz zawodowy 6 Batalionu Powietrznodesantowego. Serdecznie dziękujemy wszystkim małym i dużym Polakom za wprowadzenie nas w atmosferę Narodowego Święta Niepodległości.

Teatrzyk pt. „Do re mi, rozśpiewana ekologia”

06 listopad 2015

W dniu 05.11.15r. nasze przedszkole odwiedzili Wiolinka i Bemol, aktorzy uwielbiani przez dzieci i dobrze nam znani. Przyjechali z teatrzykiem, który nie tylko bawił, ale przede wszystkim uczył przedszkolaków, jak mogą dbać o środowisko. Maluszki poznały, a starszaki utrwaliły znaczenie słów: ekologia, recykling, ekolog. Nie zabrakło konkursów, w których dzieci miały okazję pochwalić się zdobytą wiedzą z zakresu ochrony środowiska. Ogromne wrażenie wywarła ekoorkiestra, do której zaproszone zostały dzieci, mając okazję zagrać na instrumentach wykonanych z surowców wtórnych.

Spotkanie z muzyką - Audycja muzyczna

06 listopad 2015

Dnia 28.10.15 przedszkolaki ze wszystkich grup miały okazję uczestniczyć w zajęciach muzycznych. Dzieci poznały tańce polskie tj. Polonez, Kujawiak, Krakowiak, a także  mogły spróbować swoich sił w wykonaniu podstawowych kroków do tychże tańców. Dopełnieniem całości audycji była gra na skrzypach i na pianinie w wykonaniu prowadzących muzyków. Dzieci do akompaniamentu zaangażowały swoje dłonie oraz wybrane instrumenty muzyczne. Spotkanie przybliżyło dzieciom charakter tańców narodowych i sprawiło wiele radości z obcowania z muzyką.