koło plastyczne       rytmika

koło taneczne         język angielski

koło muzyczne        religia

02 wrzesień 2015

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz wszystkie dzieci z naszego przedszkola serdecznie dziękują Pracownikom firmy Motorola Solution Systems Polska z siedzibą na ul. Czerwone Maki 82 za odnowienie i wymalowanie urządzeń, ławek i stolików w ogrodzie przedszkola.

Fundacja Dzika Klinika

13 sierpień 2015

12 sierpnia 2015 roku gościliśmy w Naszym Przedszkolu pracownika Fundacji Dzika Klinika, mieszczącej się w Krakowie. Pani prowadząca spotkanie przygotowała dla dzieci prezentację multimedialną, z której Przedszkolaki dowiedziały się jakich błędów należy się wystrzegać by skutecznie pomagać dzikim zwierzętom znalezionym w mieście oraz zostały one poinformowane, że potrzebnych informacji można szukać na stronie internetowej Dzikiej Kliniki lub bezpośrednio w siedzibie instytucji. Dodatkowo przedszkole otrzymało ciekawe gry edukacyjne, które wzbogacą treści realizowane w przedszkolu o te, na temat ochrony srodowiska naturalnego.

podziękowania

29 czerwiec 2015

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują Państwu KRZYŻAK z gr I za szczególne zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu środków na projekt modernizacji naszego placu zabaw w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015 oraz Pani Winiarskiej za rozprowadzenie ulotek.

Dziękujemy również Pracownikom, Rodzicom i Dziadkom dzieci z naszego przedszkola a także wszystkim innym osobom które głosowały na nasz projekt.

Muzeum Przyrodnicze

18 czerwiec 2015

17 i 19 czerwca - dzieci z grupy III, IV, V i VI wybrały się do Muzeum Przyrodniczego mieszczącego się w Krakowie przy ul. św. Sebastiana. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zobaczyć zarówno eksponaty przyrody nieożywionej, jak i żywe okazy fauny i flory. Dzieci podziwiały amonity, kamienie szlachetne i półszlachetne. Oglądały rośliny występujące w lesie tropikalnym. Najwięcej emocji wzbudziły jednak żywe zwierzęta. Nieczęsto dzieci mają bowiem okazję zobaczyć na własne oczy prawdziwego bazyliszka czy najmniejsza małpkę na świecie. Dreszczyk emocji towarzyszył dzieciom szczególnie podczas zwiedzania terrariów z wężami.

"Wielkie sprawy małej żaby" - teatrzyk kukiełkowy

15 czerwiec 2015

12 czerwca 2015 roku Nasze Przedszkolaki przeżyły kolejną teatralną przygodę. Tym razem w przedszkolu zawitał objazdowy teatr lalek „Bajka” z Nowego Sącza z przedstawieniem „Wielkie sprawy małej żaby.” Kolorowe postaci poprzez zawartą w scenariuszu historię uczyły dzieci szacunku do przyrody i tolerancji do innych. Po spektaklu zabrzmiały gromkie brawa ponieważ lalkowe przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Był w tym dniu również niezwykle ekscytujący moment, kiedy ogromne, kilkumetrowe kukły „zeszły” ze sceny i znalazły się pomiędzy widzami i każdy mógł wziąść je do rąk i obejrzeć materiały, z których są wykonywane.