koło plastyczne       rytmika

koło taneczne         język angielski

Festiwal Piosenki Przyrodniczej

25 kwiecień 2018

W poniedziałek, 23 kwietnia, w naszym przedszkolu odbył się Festiwal Piosenki Przyrodniczej. Każda z grup zaprezentowała piosenkę o tematyce przyrodniczej, której często towarzyszył także układ taneczny. W ten sposób uczciliśmy Dzień Ziemi, a także przypomnielismy sobie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę i wszystkich jej mieszkańców!

Koncert "Kramik z piosenkami"

24 kwiecień 2018

W piątek, 20 kwietnia, dzieci z gr. IV, V i VI udały się do Szkoły Muzycznej na ul. Basztowej, aby wziąć udział w koncercie „Kramik z piosenkami”. Przedszkolaki wysłuchały utworów muzyki klasycznej, ludowej oraz piosenek z repertuaru dziecięcego w wykonaniu uczniów szkoły. Nie zabrakło także tańców oraz krótkich inscenizacji przeplatanych zagadkami.

Udział w tym spektaklu dostarczył wszystkim wielu wspaniałych przeżyć, w końcu niecodziennie mamy możliwość słuchania utworów granych i śpiewanych na żywo!

Konkurs recytatorski „Cztery Pory Roku – Polska Niepodległa – Kraków to my”

20 kwiecień 2018

We wtorek, 17 kwietnia pięcioro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w konkursie recytatorskim „Cztery Pory Roku – Polska Niepodległa – Kraków to my” zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 124. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie wspaniale, o czym świadczą zdobyte przez nich wysokie miejsca!

Madzia Hanula z gr. III – III miejsce w kategorii dzieci młodszych

Piotruś Barski z gr. IV – II miejsce w kategorii dzieci starszych

Ola Krzyżak z gr. VI – III miejsce w kategorii dzieci starszych

Ida Firat z gr. IV i Małgosia Matusiak z gr. V – wyróżnienia

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyjście do Teatru Groteska dzieci z grup młodszych

20 kwiecień 2018

Dnia 16.04.2018r., dzieci z grupy I, II i III były w Teatrze Groteska na przedstawieniu pt. "Kukułcze jajo, czyli ptasie przygody misia". Wrażeń było co niemiara! Ptaki śpiewały, mówiły ptasim językiem, a główny bohater okazał się bardzo troskliwym misiem, przejętym losem samotnego jajka. Dzieci w ciszy i skupieniu oglądały grę aktorów i lalek przez nich poruszanych. Drugim ważnym przeżyciem dla przedszkolaków była jazda autokarem bez mamy i taty. Po powrocie do przedszkola dzieci chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami.

Teatrzyk "Hej na krakowskim rynku !"

12 kwiecień 2018
Dnia 6.04 nasze przedszkole odwiedził teatrzyk Wiolinki oraz Bemola. Tym razem temat przedstawienia był przedszkolakom bliski i dobrze znany, ponieważ dotyczył Krakowa. Dzieci poznały wygląd tradycyjnego stroju krakowskiego, dowiedziały się, jak zatańczyć krakowiaka, poznały nowe piosenki i wiele ciekawostek o naszym mieście. Spotkanie z Wiolinką i Bemolem było nie tylko zabawne, ale też pouczające.