logo
Wielkość czcionki:

Szybki kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 43
ul. Mazowiecka 45
30-019 Kraków

Telefon: 12 633 27 62
Fax: 12 632 35 63
E-mail: dyrekcja@przedszkole43.pl

bip

Zajęcia dodatkowe

koło plastyczne       rytmika

koło taneczne         język angielski

religia

gimnstyka korekcyjna

O Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola...

Specjaliści

psycholog

logopeda

pedagog

 

Powitanie pani jesieni

28 wrzesień 2015

„Pierwsze liście zerwał wiatr i ze sobą niesie

i to właśnie pierwszy znak, że nadeszła jesień”

23 września w naszym przedszkolu uroczyście powitaliśmy panią Jesień. Było pięknie, smacznie i kolorowo. We wszystkich grupach dzieci na zajęciach dydaktycznych rozmawiały o zmianach, które można zaobserwować o tej porze roku w przyrodzie. Poznawały oraz smakowały różne dary pani Jesieni. Na koniec tworzyły prace plastyczne o jesiennej tematyce. Po przedszkolu w tym dniu przechadzała się sama Pani Jesień, która wraz ze swoim orszakiem odwiedziła wszystkie przedszkolne sale i pomieszczenia, wszem i wobec ogłaszając, że przejmuje we władanie świat przyrody. W tą rolę wspaniale wcieliły się dziewczynki z grupy VI, które we wszystkich grupach zaprezentowały przygotowany na tą okoliczność program artystyczny. Dziewczynki świetnie wywiązały się z powierzonego im zadania. Serdecznie dziękujemy im za dodatkowe uatrakcyjnienie nam tego dnia.

 

Powitanie przedszkolaków

17 wrzesień 2015

Pierwszy dzień w przedszkolu to dla wielu dzieci trudny moment. Po raz pierwszy przecież muszą same zostać w nieznanym sobie miejscu. Tyle tu nowych sytuacji, zapachów i dźwięków. Trudno nawet kochanej mamie i tacie uwierzyć kiedy zapewniają ,że to fajne miejsce i warto tu przychodzić. Starszaki z gr VI, pamiętając swoje początki i wszystkie obawy, które towarzyszyły tej chwili, postanowiły umilić młodszym kolegom moment rozstania z rodzicami. Pierwszego września przedstawicielki tej grupy, wcześniej niż zazwyczaj przyszły do przedszkola, żeby swoim uśmiechem i dobrym słowem dodać maluchom odwagi. Dziewczynki w tej roli spisały się pierwszorzędnie:)

Podziękowanie

02 wrzesień 2015

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz wszystkie dzieci z naszego przedszkola serdecznie dziękują Pracownikom firmy Motorola Solution Systems Polska z siedzibą na ul. Czerwone Maki 82 za odnowienie i wymalowanie urządzeń, ławek i stolików w ogrodzie przedszkola.

Fundacja Dzika Klinika

13 sierpień 2015

12 sierpnia 2015 roku gościliśmy w Naszym Przedszkolu pracownika Fundacji Dzika Klinika, mieszczącej się w Krakowie. Pani prowadząca spotkanie przygotowała dla dzieci prezentację multimedialną, z której Przedszkolaki dowiedziały się jakich błędów należy się wystrzegać by skutecznie pomagać dzikim zwierzętom znalezionym w mieście oraz zostały one poinformowane, że potrzebnych informacji można szukać na stronie internetowej Dzikiej Kliniki lub bezpośrednio w siedzibie instytucji. Dodatkowo przedszkole otrzymało ciekawe gry edukacyjne, które wzbogacą treści realizowane w przedszkolu o te, na temat ochrony srodowiska naturalnego.

podziękowania

29 czerwiec 2015

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują Państwu KRZYŻAK z gr I za szczególne zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu środków na projekt modernizacji naszego placu zabaw w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015 oraz Pani Winiarskiej za rozprowadzenie ulotek.

Dziękujemy również Pracownikom, Rodzicom i Dziadkom dzieci z naszego przedszkola a także wszystkim innym osobom które głosowały na nasz projekt.