logo
Wielkość czcionki:

Szybki kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 43
ul. Mazowiecka 45
30-019 Kraków

Telefon: 12 633 27 62
Fax: 12 632 35 63
E-mail: dyrekcja@przedszkole43.pl

bip

Zajęcia dodatkowe

koło plastyczne       rytmika

koło taneczne         język angielski

religia

gimnstyka korekcyjna

O Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola...

Specjaliści

psycholog

logopeda

pedagog

 

Teatrzyk "Gucio zaczarowany"

11 styczeń 2017

11 stycznia w naszym Przedszkolu gościliśmy teatr lalek z Nowego Sącza. Aktorzy zaprezentowali sztukę pt. "Gucio zaczarowany". Opowiadała ona historię leniwego chłopca, który za sprawą wróżki został przemieniony w muchę. Będąc muchą poznał życie zwierząt i zrozumiał, że wszyscy wykonują jakąś pracę i mają swoje obowiązki.  Pod wpływem tych doświadczeń zmienił swoje postępowanie i mógł znów stać się chłopcem i wrócić do swojej rodziny.

Spektakl był nie tylko niezwykle interesujący, ale też pouczający, a barwna scenografia rozbudziła dziecięcą wyobraźnię. Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami i z niecierpliwością oczekują na kolejne spotkania.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 5

Życzenia świąteczne

21 grudzień 2016

Podobny obraz

 

   "Jest taki czas, co łzy w śmiech zamienia,
jest taka moc co smutek w radośc przemienia,
to magia Świąt Bożego Narodzenia"

Wszyskim pracownikom, dzieciom i rodzicom
życzę radosnych świąt pełnych rodzinnego ciepła oraz dużo zdrowia i szczęścia w Nowym Roku

Dyrektor przedszkola
Malgorzata Żak-Maslanka

Audycja muzyczna "Legendy górnicze"

18 grudzień 2016


W dniu 16. 12. 16 r. dzieci ze wszystkich grup oglądnęły przedstawienie - audycję muzyczną z cyklu "Muzyczne podróże Wiolinki i Bemola". Tym razem artyści zaprezentowali w formie teatrzyku tematykę wydobycia złóż i pracy górnika. Opowiedzieli przedszkolakom górnicze legendy oraz o postaciach z nimi związanych. Przeprowadzili wszystkich przez kopalnie różnych surowców - węgla kamiennego na Górnym Śląsku, soli w Wieliczce oraz kredy w Chełmie. W trakcie przedstawienia pojawiły się elementy gwary śląskiej. Ponadto dzieci nauczyły się śląskiego tańca ludowego - Trojaka, a także dowiedziały się, w jaki sposób rodzi się pochodząca z tego regionu "plotka". Spotkanie przebiegało w wesołej, muzycznej atmosferze, nie zabrakło również konkursów i słodkich nagród.

Koncert kolęd w przedszkolu

18 grudzień 2016


Dnia 15. 12. 16 r. w naszym przedszkolu odbył się "Koncert kolęd". Przedstawiciele z grupy III pięknie przywitali wszystkich obecnych na sali, następnie pani Karolina, która prowadzi zajęcia z rytmiki zasiadła do pianina, grała i śpiewała przepiękne kolędy oraz pastorałki, a dzieci i panie chętnie przyłączyły się do wspólnego śpiewu. Ponadto przedszkolaki z poszczególnych grup zaprezentowały przygotowane piosenki świąteczne i kolędy. Mieliśmy również okazję wysłuchać śpiewu solistów i podziwiać ich umiejętności wokalne. Było bardzo nastrojowo i świątecznie. Na twarzach pojawiły się uśmiechy, a w sercach zapanowała radość, że Święta Bożego Narodzenia już blisko.

Warszataty - wykonanie świec żelowych

18 grudzień 2016


W dniu 14. 12. 16 r. dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w warsztatach, podczas których wykonywały świece żelowe. Mogły je komponować według własnego pomysłu, korzystając z kolorowych i oryginalnych elementów dekoracyjnych, a także olejków eterycznych o różnych zapachach. Każda świeca okazała się wyjątkowo piękna i niepowtarzalna..