logo
Wielkość czcionki:

Szybki kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 43
ul. Mazowiecka 45
30-019 Kraków

Telefon: 12 633 27 62
Fax: 12 632 35 63
E-mail: dyrekcja@przedszkole43.pl

bip

Zajęcia dodatkowe

koło plastyczne       rytmika

koło taneczne         język angielski

religia

gimnstyka korekcyjna

O Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola...

Specjaliści

psycholog

logopeda

pedagog

 

Spotkanie ze Strażą Miejską

14 luty 2017

 

13 stycznia gościliśmy w Naszym Przedszkolu funkcjonariuszkę Straży Miejskiej, która poprowadziła warsztaty o właściwym zachowaniu wobec psów. Dzieci dowiedziały się, dlaczego nie wolno podchodzić do obcych psów, dokuczać im, bić, a w przypadku ataku uciekać. Ale skoro nie możemy uciekać, to co powinniśmy zrobić, gdy pies nas zaatakuje? Na to pytanie odpowiedź zna już każdy Przedszkolak! Powinniśmy stanąć na baczność, założyć dłonie na kark i zgiętymi ramionami zasłonić twarz. Jeśli będziemy stać spokojnie, pies prawdopodobnie szybko odejdzie. Jeśli będzie jednak dalej agresywny powinniśmy przyjąć pozycję tzw. żółwia, którą dzieci miały okazję przećwiczyć.

 

 Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane prezentami w postaci kolorowanek.

Warsztaty "Kosmos"

29 styczeń 2017

Do naszego przedszkola zawitał Wesoły Uniwersytet, aby przeprowadzić z dziećmi zajęcia edukacyjne o kosmosie. Podczas warsztatów dzieci pogłębiły swoją wiedzę astronomiczną. Miały okazję zobaczyć Ziemię i inne planety ze zdjęć satelitarnych. Poznały nazwy planet i warunki atmosferyczne panujące na nich. Dzieci dowiedziały się również, czym jest gwiazda a czym planeta. W trakcie zajęć edukatorzy zabrali wszystkich uczestników w wirtualną podróż na Marsa i pokazali jak wygląda życie na tej planecie. Na zakończenie każda grupa zapoznała się z modelem układu słonecznego i dowiedziała się, dlaczego zmieniają się pory roku.

Bal karnawałowy

24 styczeń 2017

20 stycznia odbył się niezwykły bal karnawałowy. Dzieci już od rana z niecierpliwością czekały, kiedy będą mogły przebrać się w swoje piękne stroje. Zaraz po śniadaniu wszystkie grupy rozpoczęły zabawę. Na sali można było spotkać królewny, wróżki, rycerzy, policjantów, Spider-Manów oraz wiele innych bajkowych stworków, które nie sposób zliczyć i wymienić. Wszyscy świetnie się bawili podczas wspólnych tańców i zabaw ruchowych. Doskonały humor dopisywał dzieciom przez cały dzień! 

Teatrzyk "Gucio zaczarowany"

11 styczeń 2017

11 stycznia w naszym Przedszkolu gościliśmy teatr lalek z Nowego Sącza. Aktorzy zaprezentowali sztukę pt. "Gucio zaczarowany". Opowiadała ona historię leniwego chłopca, który za sprawą wróżki został przemieniony w muchę. Będąc muchą poznał życie zwierząt i zrozumiał, że wszyscy wykonują jakąś pracę i mają swoje obowiązki.  Pod wpływem tych doświadczeń zmienił swoje postępowanie i mógł znów stać się chłopcem i wrócić do swojej rodziny.

Spektakl był nie tylko niezwykle interesujący, ale też pouczający, a barwna scenografia rozbudziła dziecięcą wyobraźnię. Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami i z niecierpliwością oczekują na kolejne spotkania.

Audycja muzyczna "Legendy górnicze"

18 grudzień 2016


W dniu 16. 12. 16 r. dzieci ze wszystkich grup oglądnęły przedstawienie - audycję muzyczną z cyklu "Muzyczne podróże Wiolinki i Bemola". Tym razem artyści zaprezentowali w formie teatrzyku tematykę wydobycia złóż i pracy górnika. Opowiedzieli przedszkolakom górnicze legendy oraz o postaciach z nimi związanych. Przeprowadzili wszystkich przez kopalnie różnych surowców - węgla kamiennego na Górnym Śląsku, soli w Wieliczce oraz kredy w Chełmie. W trakcie przedstawienia pojawiły się elementy gwary śląskiej. Ponadto dzieci nauczyły się śląskiego tańca ludowego - Trojaka, a także dowiedziały się, w jaki sposób rodzi się pochodząca z tego regionu "plotka". Spotkanie przebiegało w wesołej, muzycznej atmosferze, nie zabrakło również konkursów i słodkich nagród.