koło plastyczne       rytmika

koło taneczne         język angielski

Powitanie Wiosny

23 marzec 2017

20 marca witaliśmy w naszym przedszkolu wiosnę. Dzieci dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do tego wydarzenia – uczyły się piosenek i wierszy, a z pomocą swoich Pań zrobiły piękne dekoracje. Z powodu niesprzyjającej pogody, obchody powitania wiosny odbyły się w jednej z sal. Dzieci wypędziły Marzannę – symbol zimy, a Wiosnę, której symbolem był gaik, powitały głośnymi okrzykami i pięknym koncertem. Następnie Przedszkolaki wróciły do swoich sal, gdzie czekała na nie niespodzianka. Był to list od Pani Wiosny wraz z zadaniami, za wykonanie których czekała nagroda. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące zwiastunów wiosny.

Dla całego przedszkola był to niezwykły dzień, który zapamiętamy na długo!

Teatrzyk "Warszawa da się lubić"

20 marzec 2017

17 marca 2017r. po raz kolejny gościliśmy w Naszym Przedszkolu wyjątkowych gości – Wiolinkę i Bemola, którzy zabrali nas w muzyczną podróż po Warszawie. Podczas pięknego przedstawienia dzieci miały możliwość poznania Warszawy i jej historii. Poznały także takie pojęcia jak: stolica, prezydent, hymn, herb, Łazienki. Przedszkolaki nauczyły się podstawowego kroku poloneza i zatańczyły go wspólnie z bohaterami. Na zakończenie sprawdziły swoją wiedzę o Warszawie podczas quizu.

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej

21 luty 2017

Dnia 17.02.2017r. odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36. Dzieci z koła szachowego przygotowały dla grupy IV, V i VI występ pt.: "W szachowej krainie". W trakcie jego trwania Przedszkolaki miały okazję usłyszeć historię szachów oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o zasadach gry. Na koniec odbył się konkurs zagadek, w którym dzieci mogły wykazać się zdobytą podczas przedstawienia wiedzą. Za prawidłowe odpowiedzi Przedszkolaki otrzymały medale oraz gromkie brawa.

Spotkanie ze Strażą Miejską

14 luty 2017

13 stycznia gościliśmy w Naszym Przedszkolu funkcjonariuszkę Straży Miejskiej, która poprowadziła warsztaty o właściwym zachowaniu wobec psów. Dzieci dowiedziały się, dlaczego nie wolno podchodzić do obcych psów, dokuczać im, bić, a w przypadku ataku uciekać. Ale skoro nie możemy uciekać, to co powinniśmy zrobić, gdy pies nas zaatakuje? Na to pytanie odpowiedź zna już każdy Przedszkolak! Powinniśmy stanąć na baczność, założyć dłonie na kark i zgiętymi ramionami zasłonić twarz. Jeśli będziemy stać spokojnie, pies prawdopodobnie szybko odejdzie. Jeśli będzie jednak dalej agresywny powinniśmy przyjąć pozycję tzw. żółwia, którą dzieci miały okazję przećwiczyć.

Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane prezentami w postaci kolorowanek.

Warsztaty "Kosmos"

29 styczeń 2017

Do naszego przedszkola zawitał Wesoły Uniwersytet, aby przeprowadzić z dziećmi zajęcia edukacyjne o kosmosie. Podczas warsztatów dzieci pogłębiły swoją wiedzę astronomiczną. Miały okazję zobaczyć Ziemię i inne planety ze zdjęć satelitarnych. Poznały nazwy planet i warunki atmosferyczne panujące na nich. Dzieci dowiedziały się również, czym jest gwiazda a czym planeta. W trakcie zajęć edukatorzy zabrali wszystkich uczestników w wirtualną podróż na Marsa i pokazali jak wygląda życie na tej planecie. Na zakończenie każda grupa zapoznała się z modelem układu słonecznego i dowiedziała się, dlaczego zmieniają się pory roku.