koło plastyczne       rytmika

koło muzyczne        religia

podziękowania

29 czerwiec 2015

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują Państwu KRZYŻAK z gr I za szczególne zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu środków na projekt modernizacji naszego placu zabaw w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015 oraz Pani Winiarskiej za rozprowadzenie ulotek.

Dziękujemy również Pracownikom, Rodzicom i Dziadkom dzieci z naszego przedszkola a także wszystkim innym osobom które głosowały na nasz projekt.

Muzeum Przyrodnicze

18 czerwiec 2015

17 i 19 czerwca - dzieci z grupy III, IV, V i VI wybrały się do Muzeum Przyrodniczego mieszczącego się w Krakowie przy ul. św. Sebastiana. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zobaczyć zarówno eksponaty przyrody nieożywionej, jak i żywe okazy fauny i flory. Dzieci podziwiały amonity, kamienie szlachetne i półszlachetne. Oglądały rośliny występujące w lesie tropikalnym. Najwięcej emocji wzbudziły jednak żywe zwierzęta. Nieczęsto dzieci mają bowiem okazję zobaczyć na własne oczy prawdziwego bazyliszka czy najmniejsza małpkę na świecie. Dreszczyk emocji towarzyszył dzieciom szczególnie podczas zwiedzania terrariów z wężami.

"Wielkie sprawy małej żaby" - teatrzyk kukiełkowy

15 czerwiec 2015

12 czerwca 2015 roku Nasze Przedszkolaki przeżyły kolejną teatralną przygodę. Tym razem w przedszkolu zawitał objazdowy teatr lalek „Bajka” z Nowego Sącza z przedstawieniem „Wielkie sprawy małej żaby.” Kolorowe postaci poprzez zawartą w scenariuszu historię uczyły dzieci szacunku do przyrody i tolerancji do innych. Po spektaklu zabrzmiały gromkie brawa ponieważ lalkowe przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Był w tym dniu również niezwykle ekscytujący moment, kiedy ogromne, kilkumetrowe kukły „zeszły” ze sceny i znalazły się pomiędzy widzami i każdy mógł wziąść je do rąk i obejrzeć materiały, z których są wykonywane.

Dzień Mamy i Taty oraz uroczyste zakończenie roku 2014/2015

12 czerwiec 2015

Maj i czerwiec to szczególne miesiące, w których obchodzimy Święto Mamy i Taty. Z tej właśnie okazji w przedszkolu w dniach 8, 10 i 11 czerwca odbyły się w poszczególnych grupach uroczyste akademie połączone z zakończeniem roku 2014/2015. W części I dzieci wyrażały wdzięczność swoim Rodzicom za trud włożony w wychowanie a w trakcie wręczania upominków nie szczędzili oni swoim Rodzicom uścisków i całusów. II część spotkania poświęcona była tematyce wakacyjnej a Starszaki przy dużym aplauzie swoich bliskich tańczyli w tej części pożegnalnego Poloneza. Nauczyciele oraz Dyrekcja w czasie trwania tych uroczystości życzyli wszystkim bezpiecznych wakacji, absolwentom sukcesów w szkole a do Rodziców kierowano słowa podziękowań, dziękując za współpracę i życząc wszystkiego najlepszego z okazji ich święta. W dniu tym wszystkie Prezdszkolaki, na pamiątkę kończącego się roku przedszkolnego otrzymały prezenty zakupione przez Radę Rodziców.

To był wyjątkowy i pełen wrażeń rok. Dziękujemy wszystkim za wspólnie przeżyte chwile i spędzony czas.

Hokus - pokus, czary - mary czyli Dzień Dziecka w przedszkolu

01 czerwiec 2015

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. My uczciliśmy je 29 maja i w dniu tym, słońce świeciło nad Naszym Przedszkolem dla Wszystkich Dzieci a dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. Zaczęło się tajemniczo, gdyż największą atrakcją tego dnia był występ magika, który zaprezentował - sztukę iluzji. Były znikające przedmioty, zmieniające się kolorami chustki oraz wiele, wiele innych sztuczek. Oczywiście nie mogło również zabraknąć czarodziejskiego króliczka wyskakującego z kapelusza. Radość dzieci była ogromna a na widowni często dało się słyszeć długie... łaaaaał! I oklaski. W dniu tym w poszczególnych grupach odbyły się także liczne quizy, konkursy, zabawy muzyczno – taneczne, zawody zręcznościowo – sportowe oraz ciekawe podróże do Królestwa Świata Dzieci. Jak przystało na Dzień Dziecka - nie zabrakło drobnych prezentów.