koło plastyczne       rytmika

koło taneczne         język angielski

Obchody Dnia Ziemi w naszym przedszkolu

25 kwiecień 2016

W dniu 21.04.16r. nasze przedszkolaki uroczyście obchodziły Dzień Ziemi. Wraz z paniami dzieci ze wszystkich grup przygotowały transparenty z hasłami: „Szanujmy przyrodę”, Szanujmy wody, lasy i zwierzęta”, „Dbajmy o czyste powietrze…” Przedszkolaki głośno przypominały mieszkańcom Krakowa, jak ważną sprawą jest ochrona naszej planety. Dzieci przebrane w kolory Ziemi z dumą prezentowały specjalnie na tę okazję przygotowane wierszyki oraz piosenki. Było nas widać i słychać! Wszystkim dzieciom to wspólne przedsięwzięcie sprawiło ogromną radość. Na zakończenie marszu przedszkolaki zebrały się na placu zabaw, by wspólnie zaśpiewać piosenkę o "Wielkim sprzątaniu". Tego dnia Marsz Ekologiczny Przedszkolaków przerodził się w Marsz Prawdziwych Przyjaciół Przyrody.

Zabawa w przedszkolnym ogrodzie

18 kwiecień 2016

Wiosenne słońce zaprosiło dzieci do przedszkolnego ogrodu, w którym czekały na nich piękne niespodzianki! Zarówno po stronie starszaków jak i maluszków, zamontowano nowe sprzęty: ślizgawkę dla dzieci starszych, oraz dwa domki dla młodszych przedszkolaków. Nowe zabawki cieszą się powodzeniem wśród dzieci, a zabawa jak same przyznają – jest teraz o wiele przyjemniejsza i pełna wrażeń. Mamy nadzieję, że małymi kroczkami uda nam się zmodernizować pozostałą przestrzeń ogrodu.

Wizyta dzieci uczęszczających na zajęcia koła plastycznego w Muzeum Narodowym

18 kwiecień 2016

Dnia 14.04.16 dzieci uczęszczające na zajęcia koła plastycznego odwiedziły Muzeum Narodowe, a w nim wystawę  „Modna i już”. Ekspozycja umożliwiła poznanie zarówno ubiorów zwyczajnych, codziennych i kreacji wybitnych projektantów (G. Hase i B. Hoff), którzy pracowali w Polsce w latach 1945- 1989. Dzieci zobaczyły kolekcję sukien ślubnych, nakryć głowy i swetrów ręcznie robionych.

Wizyta dzieci uczęszczających na zajęcia koła plastycznego w Pracowni malarskiej

13 kwiecień 2016

Dnia 7.04. w ramach zajęć Koła Plastycznego dzieci zwiedziły budynki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego przy ulicy Mazowieckiej 43. Mali artyści odwiedzili Instytut Grafiki i Wzornictwa a w nim pracownię linorytu i litografii, gdzie współuczestniczyli w procesie tworzenia grafiki metodą linorytu. W Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej uczestnicy wycieczki zwiedzili pracownie malarskie, poznali narzędzia pracy malarza i obserwowali studentów podczas zajęć. Wizyta na Uniwersytecie Pedagogicznym była początkiem współpracy naszego Przedszkola z uczelnią.

Udział koła tanecznego w Artystycznym Przeglądzie Dorobku Przedszkoli

06 kwiecień 2016

5.04.16r. Grupa taneczna „Iskierki”, do której należą dzieci z grup V i VI, wzięła udział w XXI Przeglądzie Dorobku Artystycznego Przedszkoli w MDK „Dom Harcerza” im. Prof. A. Kamińskiego. Starszaki zaprezentowały układ taneczny pt. „Przyjaźń to magia” i  za swój występ otrzymały gorące brawa jury. Młodzi tancerze byli odważni, uśmiechnięci i znakomicie poradzili sobie z wystąpieniem w nowym miejscu i przed obcą widownią. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń. Jesteśmy bardzo dumni z naszych Iskierek!