logo
Wielkość czcionki:

Szybki kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 43
ul. Mazowiecka 45
30-019 Kraków

Telefon: 12 633 27 62
Fax: 12 632 35 63
E-mail: dyrekcja@przedszkole43.pl

bip

Zajęcia dodatkowe

koło plastyczne       rytmika

koło taneczne         język angielski

religia

gimnstyka korekcyjna

O Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola...

Specjaliści

psycholog

logopeda

pedagog

 

Bal karnawałowy w naszym przedszkolu

16 styczeń 2016

11.01.16r w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy z udziałem wszystkich dzieci, Dyrekcji, pań oraz pracowników przedszkola. Naszymi gośćmi były dwuletnie dzieci ze żłobka. Przy znanych i lubianych utworach, wszyscy bawili się znakomicie. Dzieci przygotowały na tę uroczystość ciekawe stroje, o których z podekscytowaniem opowiadały już od samego rana. W przerwach pomiędzy tańcami odbywały się konkursy z nagrodami, a największą niespodzianką balu był niespodziewany gość – Tygrysek, który chętnie bawił się razem z dziećmi. Podczas balu dzieci otrzymały słodki poczęstunek, aby nabrać sił na dalszą zabawę. Uśmiechy, głośne śpiewanie oraz doskonałe humory gościły w naszym przedszkolu do samego obiadu!

Świąteczne życzenia

22 grudzień 2015

                     Aby wszystkie dni w roku      
          były tak piękne i szczęśliwe
          jak ten jeden wigilijny wieczór.

           Aby Wasze twarze
     i twarze Waszych najbliższych
     zawsze rozpromieniał uśmiech
         a Gwiazda Betlejemska
      prowadziła Was ku dobremu.

        Najserdeczniejsze życzenia
   z okazji Świąt Bożego Narodzenia
    oraz Szczęśliwego Nowego Roku

   wszystkim Dzieciom, Pracownikom i Rodzicom
      składa Dyrektor Przedszkola 43

Hej kolęda, kolęda..." - wspólne kolędowanie w przedszkolu

22 grudzień 2015

18.XII Panie Dyrektor, panie nauczycielki, pracownicy przedszkola oraz przedszkolaki ze wszystkich grup, spotkali się razem, aby wspólnie kolędować. Dzieci zaprezentowały specjalnie na tę okazję, przygotowane kolędy i pastorałki. Występy naszych przedszkolaków oglądali wyjątkowi goście: Julian Tryczyński, tato Jasia z grupy czwartej, wiolonczelista, koncertujący w Trio „Cracovia” w wielu miejscach w Europie i na świecie oraz jego żona Michelle, również grająca na wiolonczeli. Kolędy w wykonaniu wytwornych muzyków w piękny sposób dopełniły spotkania i zachwyciły dzieci i dorosłych.  Na zakończenie spotkania, pani Wice Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom przedszkola oraz wychowankom, życzenia spokojnych, rodzinnych, ciepłych Świąt.

Spotkanie z kolędą - warsztaty muzyczne

22 grudzień 2015

16.XII w naszym przedszkolu odbyły się muzyczne warsztaty dla wszystkich grup, pod nazwą „Muzyczne laboratorium. Bóg się rodzi”. Zarówno maluszki, średniaki jak i straszaki wysłuchały prezentacji muzycznej w wykonaniu muzyków grających na pianinie i skrzypcach oraz zagrały kolędę „Gore Gwiazda” na swoich instrumentach muzycznych razem z muzykami. Ponadto dzieci poznały historię kolęd i pastorałek oraz rozwiązywały muzyczne zagadki. Przedszkolaki znakomicie poradziły sobie z ruchową interpretacją kolęd, śpiewanych przez prowadzącą zajęcia. Piękna muzyka, ciekawe muzyczne interpretacje oraz wspólne kolędowanie, sprawiły dzieciom wiele radości!

Zakończyliśmy akcję "Góra Grosza"

17 grudzień 2015

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebraliśmy 67zł, 12 groszy. Nasza paczka z pieniędzmi ważyła 7kg! 15.12 cała kwota została przekazana Towarzystwu Nasz Dom za pośrednictwem poczty. Cieszymy się, że kolejny rok udało nam się pomóc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Wszystkim, którzy okazali wielkie serca – składamy ogromne podziękowania!