koło plastyczne       rytmika

Dzień otwarty

01 sierpień 2016

DZIEŃ OTWARTY

dla dzieci nowo przyjętych do naszego przedszkola

odbędzie się we wtorek 30.08.2016 w godzinach 900 - 1100 oraz 1500 - 1700

Godziny przuyjęć stron w kancelarii 1000 - 1100 , 1500 - 1700

Teatrzyk w naszym przedszkolu pt. "Arka Noego"

28 czerwiec 2016

Dnia 24.06.16r. nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk z przedstawieniem pt. „Arka Noego”. Dzieci miały okazję poznać historię Noego i Arki, tym samym dowiedziały się, jak ważną wartością w życiu jest dobro. Mali widzowie zapamiętali, aby każdego dnia spełnić jeden dobry uczynek. Na scenie oprócz aktorów, występowały pluszowe zwierzątka, a do teatrzyku angażowane były także przedszkolaki.

Spotkanie z policjantem

28 czerwiec 2016

Dnia 20.06.16r. grupy od IV do VI odbyły spotkania z Policjantami, którzy tuż przed wakacjami przybyli do naszego Przedszkola, aby przypomnieć dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące uczestników ruchu drogowego, tych którzy spędzają czas nad wodą, w zatłoczonych miejscach publicznych itp. Dzieci przypomniały sobie również jak wygląda mundur policjanta, jakich narzędzi w swojej pracy używają przedstawiciele tego zawodu. Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję zasiąść na miejscu kierowcy w radiowozie i samodzielnie uruchomić sygnały świetlne i dźwiękowe używane przez samochody policyjne.

Spektakl teatralny w kinie Kijów pt. "Baśnie polskie"

14 czerwiec 2016

W dniu 14.06.16r. dzieci z grup: od I do III-ej, oglądnęły Spektakl Teatralny w kinie Kijów. Aktorzy Teatru z Wrocławia zaprezentowali trzy Baśnie Polskie: „Złota kaczka”, „Żywa woda” i „Szewczyk Dratewka”. Dzieci miały okazję doświadczyć niezwykłej gry świateł i dźwięków, różnorodności barwnych strojów oraz ciekawej charakteryzacji baśniowych postaci. Również sposób przedstawiania postaci scenicznych był bardzo oryginalny: raz aktorzy wcielali się w kukiełkowe postacie, innym razem zakładali maski, a w trzeciej baśni przebierali piękne stroje. Dopełnieniem całości spektaklu były piosenki i muzyka, która podkreślała wartką akcję baśni. Przedstawienie bardzo nam się podobało, czego wyrazem były głośne brawa dzieci. Po zakończeniu spektaklu, aktorzy zeszli do dzieci, aby je pożegnać, czym bardzo miło nas zaskoczyli.

Zakończenie działalności koła plastycznego

06 czerwiec 2016

Dnia 2.06.16 odbyły się ostatnie zajęcia Koła Plastycznego. Dzieci otrzymały papierowe teczki, do których spakowały samodzielnie wykonane prace podczas wszystkich zajęć trwających od października do maja. Na zakończenie nauczycielka prowadząca zajęcia podziękowała wszystkim dzieciom za cały rok pracy i życzyła sukcesów w dalszym rozwijaniu talentów plastycznych, następnie wręczyła pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. W Galerii Koła Plastycznego zamieszczono prace prezentujące dorobek całego roku szkolnego 2015/ 2016.