mgr Elżbieta Wójcik - nauczyciel

p. Justyna Jakubowska- woźna oddziałowa

Dzień Dinozaura

02 marzec 2021

Wspaniałą okazją do  rozwijania zainteresowań dzieci i zdobycia wiedzy o prehistorycznych stworach, które  niegdyś zamieszkiwały naszą planetę, był Dzień Dinozaura, który wypada 26 lutego. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje  figurki dinozaurów, książeczki i mogły pochwalić się posiadaną już wiedzą oraz zdobyć nowe wiadomości na temat dużych jaszczurów. Następnie dały upust swojej plastycznej wyobraźni przedstawiając swoje wizje tych ogromnych gadów.

Balony

09 luty 2021

W ubiegłym tygodniu w ramach zajęć dydaktyczny dzieci z grupy VI poznały nową literkę „B”. Dzieci podczas zajęć nie tylko poszerzyły swoją wiedzę ale również utrwaliły kształt litery oraz pisownię. Był to też dzień pełen zabaw z balonami. Nie zabrakło zabaw ruchowych, zabaw na układanie rytmów i kodowanie. Dzieci miały okazję przeprowadzić 2 doświadczenia przy użyciu balonów ach co to były za emocje. Na zakończenie zajęć dzieci narysowały na balonach swoje twarze, które miały odzwierciedlić ich emocje.

Dzień Babci i Dziadka w grupie VI

09 luty 2021

Dnia 22.01.2021 dzieci z grupy VI przygotowały dla swoich Babć i Dziadków krótki występ w którym nie zabrakło piosenek wierszy i układu tanecznego. Pandemia nie pozwoliła aby nasi bliscy mogli być z nami i wspólnie oglądać występy małych artystów. Aby podziękować im za to ,że są nasze przedszkolaki przygotowały dla nich drobne prezenty, które na pewno wywołały na ich twarzach same uśmiechy.

Wigilia

29 grudzień 2020

Boże Narodzenie to najweselsze i najbardziej zaskakujące święta. Wszyscy cenią sobie ich specyficzny klimat, który roztacza się na wiele dni przed i po 25 grudnia. Święta obchodzone są bardzo uroczyście a kluczowym elementem jest  Wigilia, której nie zabrakło w naszym Przedszkolnym gronie. Wstępem naszej Wigilii były uroczyste występy dzieci i śpiewanie kolęd. Następnie dzieci wspólnie składały sobie życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem po czym zasiadły do uroczystego obiadu. Dla naszej grupy to ostatnia Wigilia w Przedszkolnych murach.

Quiz o Bożym Narodzeniu

29 grudzień 2020

W ubiegłym tygodniu w ramach zajęć dydaktyczny dzieci z grupy VI wzięły udział w Quzie na temat wiedzy o Bożym Narodzeniu. Specjalnie na tą okazję zostały przygotowane pytania, które miały za zadanie utrwalić i sprawdzić wiedzę uczestników. Dzieci zostały podzielone na 3 drużyny, a każda grupa wspólnie wybrała kapitana. Co to były za emocje ale i ogromna zabawa a przede wszystkim nowe doświadczenie. Pomimo wyłonienia zwycięzców wszystkie dzieci w nagrodę otrzymały strugaczki zakupione przez rade rodziców grupy VI.