mgr Anna Małysiak - nauczyciel

p. Justyna Jakubowska - woźna oddziałowa

Z kulturą za pan brat

14 kwiecień 2021

W minionym tygodniu omawialiśmy temat „Z kulturą za pan brat”, przedszkolaki miały możliwość przypomnienie sobie zasad odpowiedniego zachowania w budynkach użyteczności publicznej, poznały zawód artysty malarza, poznały wygląd i sposób zapisu litery „F,f” , miały możliwość wirtualnego zwiedzania „Muzeum zabawek”. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w wykonywaniu zadań i przesyłanie zdjęć prac dzieci.

Wielkanoc

06 kwiecień 2021

Mimo, że w tym tygodniu nie udało nam się spotkać osobiście, za pomocą internetu poznawaliśmy zwyczaje i tradycje Wielkanocne. Efekty Waszej pracy możemy zobaczyć na zdjęciach. Dziękujemy Rodzicom za pomoc.

Zajęcia plastyczne "Pisanka'

06 kwiecień 2021

W tygodniu poprzedzającym Wielki Tydzień, w ramach zajęć plastycznych prowadzonych według programu „Mały artysta” dzieci poznały różne sposoby ozdabiania jajek wielkanocnych. Jedna z poznanych metod to wydrapywanie wzorów ostrym narzędziem na zabarwionej wcześniej powierzchni. Dzieci wykonały swoje pisanki na papierowych jajkach, których powierzchnię wypełniły kredkami świecowymi, a następnie zamalowały czarną farbą. Po wyschnięciu farby wydrapywały różnorodne wzory za pomocą ostro zakończonego patyczka. Efekt pracy był zadziwiający i bardzo cieszył małych twórców.

Marcowe konkursy plastyczne w grupie V

06 kwiecień 2021

W ostatnim czasie dzieci z grupy V przygotowały prace na 2 konkursy plastyczne; Iga D. I Sara na konkurs „Polskie krajobrazy” zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 119 w Krakowie, a Ala, Hania, Tosia i Iga D. na konkurs „Tradycje krakowskie” zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa. Również Olek wziął udział w Małopolskim konkursie recytatorskim „Spóźniony słowik”, który zorganizował MDK im.   K. I. Gałczyńskiego w Krakowie. Wszystkim małym artystom życzymy powodzenia.

Zajęcia plastyczne "Krowa"

06 kwiecień 2021

Na kolejnych zajęciach prowadzonych według programu „Mały artysta” dzieci poznały umaszczenie krowy, omówiły jej wygląd i zgodnie z instrukcją nauczyciela narysowały krowę. Wyciętą sylwetę nakleiły na wcześniej wykonane tło, które powstało przez wyklejenie tekturki kawałkami gazety. Na koniec doklejono lub dorysowano trawę, słońce i inne elementy tworzące całość pracy. Wszystkie dzieci były zadowolone z efektu swojej pracy, choć na początku zajęć większość z nich twierdziła, że nie potrafi narysować krowy. Dla chcącego, nic trudnego.