mgr Anna Małysiak - nauczyciel

mgr Katarzyna Kubowicz- nauczyciel

p. Justyna Jakubowska - woźna oddziałowa

Czerwcowe konkursy plastyczne w grupie V

08 czerwiec 2021

W ostatnim czasie dzieci w grupie V przygotowały prace na kolejne konkursy plastyczne. Natalka, Sara i Tosia na konkurs „Lajkonik czy obwarzanek? Wokół symboli Krakowa” , Hania, Sara, Tonia, Tosia i Gabrysia na konkurs „Przedszkolaki rysują zwierzaki”, a Natalka, Iga D., Tonia i Tosia na konkurs „Moja Rodzina”. Wszystkim dziewczynkom życzymy powodzenia!

Zajęcia plastyczne "Nad stawem"

08 czerwiec 2021

W miesiącu maju zakończono realizację programu autorskiego „Mały artysta”. Na ostatnich zajęciach dzieci wykonały wydzierankę „Nad stawem”. Na początku omówiono wygląd kwiatów występujących w środowisku wodnym – lilie wodne. Następnie z różnych odcieni koloru niebieskiego i białego dzieci wydzierały paski z gładkiej bibuły, które nakleił na kartkę papieru. Kwiaty i liście zostały wykonane z białych, różowych i zielonych kółek naklejanych metodą przestrzenną. Powstałe prace są bardzo piękne i stanowią piękną dekorację naszej sali.

Dzień Dziecka w grupie V

05 czerwiec 2021

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z gr. V brały udział w zabawach, konkursach i grach sportowych zorganizowanych w sali oraz w ogrodzie przedszkolnym aktywnie i wesoło spędzając czas. Wszystkie dzieci dostały również drobne upominki.

Dzień Rodziny

27 maj 2021

Dnia 26 maja w grupie V obchodzono uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty - Święto Rodziny. Z powodu pandemii niestety i tym razem świętowano bez udziału najważniejszych gości, czyli Rodziców. Dzieci odświętnie ubrane zaprezentowały jak najlepiej umiały wcześniej przygotowany program artystyczny w skład którego wchodziły piosenki, wiersz, tańce i instrumentacja utworu. Przedszkolaki przygotowały również prezenty dla Rodziców, które zabrały do domów, aby osobiście im wręczyć.

Wszystkich Rodziców zapraszamy na wspólne z dziećmi oglądnięcie tej uroczystości.

Przygody kózki Danki

27 maj 2021

W dniu 21 maja przedszkolaki z gr V wzięły udział w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Przygody kózki Danki – specjały regionu”. Wysłuchały bajki pt. „Na wiejskim podwórku” która była inspiracją do rozmowy nt. przyjaźni między ludźmi i zwierzętami. Poznały produkty które otrzymujemy o zwierząt wiejskich (ser, jaja, śmietana itp.) oraz sposoby ich przetwarzania. Wykonały również wybrane przez siebie zwierzątko z wiejskiej zagrody. Na zakończenie każde dziecko otrzymało broszurkę z przepisami i kolorowankę z kózką Danką.