mgr Bożena Kurek - nauczyciel

mgr Karolina Świerczek - nauczyciel

p. Małgorzata Pajdak - woźna oddziałowa

Dzień pluszowego misia w grupie V

01 grudzień 2021

25 listopada obchodzony jest światowy dzień pluszowego misia. Jak na grupę misi przystało i my wspólnie świętowaliśmy z tej okazji. Każdy miał okazję opowiedzieć o swojej ukochanej przytulance. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat misiów oraz tego jak na świecie pojawiła się ta popularna zabawka i skąd ma swoją nazwę. Obejrzeliśmy wszystkim dobrze znaną bajkę z sympatycznym bohaterem „Miś Uszatek”, a także rozwiązaliśmy misiowe zadania matematyczne. Na koniec w grupach wykleiliśmy i ozdobiliśmy sylwety pluszowych misi, wszystkie prace były piękne.

Udział w projekcie „Uniwersytet techniczny dzieci. Mechatronika i robotyka dla przedszkolaków”

24 listopad 2021

Dnia 17.11.2021r dzieci z grupy V odwiedziły Zespół  Szkół Mechanicznych nr 1 i wzięły udział w projekcie „Uniwersytet techniczny dzieci. Mechatronika i robotyka dla przedszkolaków”. Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z prostymi układami mechatronicznymi , które mogły tworzyć za pomocą różnych kabelków i potem je obsługiwać, poznały angielskie nazewnictwo technicznych wyrażeń. Każde dziecko mogło uruchomić robota przemysłowego, który podawał im cukierki i narysować to co im się najbardziej podobało w pracowni. Na zakończenie dzieci wzięły udział w quizie podsumowującym zdobytą wiedzę i otrzymały dyplom za udział w warsztatach. Było to dla nich nowe doświadczenie w obcowaniu z techniką.

Czytanie ma moc

18 listopad 2021

W miniony wtorek naszą grupę odwiedziła mama Marianki, aby przeczytać przedszkolakom 3 książeczki. Książeczkę o powstaniu świata, o dziewczynce, która chciała zostać wynalazcą i książeczkę bez obrazków. Dzieciom z grupy V bardzo podobały się wszystkie historie, ale najwięcej emocji i uśmiechu wzbudziła „Książka bez obrazków”, przedszkolaki domagały się nawet powtórki. Bardzo dziękujemy mamie Mani za poświęcony czas.

Oto Hałabała zna go Polska cała

18 listopad 2021

W tym roku szkolnym dzieci z grupy V biorą udział w programie edukacyjnym „Oto Hałabała zna go Polska cała”. W ramach tego programu będziemy, co miesiąc wykonywać różne zadania i poznawać przygody sympatycznego krasnalka. W naszej sali powstał już kącik Hałabały, a w październiku wysłuchaliśmy opowiadania „O gościach, co nie przyszli na ucztę”. Poznaliśmy ptaszki, które odlatują na zimę, a także te które zimują w Polsce. W listopadzie z kolei, dzięki opowiadaniu „Jak się Krasnal z sójkami za morze wybierał” dowiedzieliśmy się, co to znaczy „wybierać się jak sójka za morze”.