mgr Agata Cygan - nauczyciel

p. Anna Bik - woźna oddziałowa

Poznajemy strój krakowski

01 grudzień 2021

W listopadzie dzieci z grupy III poznały wygląd krakowsiego stroju ludowego. Dzieci  oglądały prawdziwe stroje, nazywały poszczególne  elemnety stroju męskiego i damskiego. Nastepnie utrwalały ich wygląd wykonując nawiązujące do tematyki prace plastyczne.

Święto Pluszowego Misia w grupie Biedronek

27 listopad 2021

25 listopada wszyscy miłośnicy pluszowych misów obchodzą  święto. Grupa Biedronek również uczciła ten dzień poświącając go na zabawy z misiami, rozmowy o misiach, oglądanie filmów, których bohaterami były misie, kolorowanie misiowych ilustracji.  Na koniec dnia dzieci aby uczcić to nietypowe święto wykonały z balonów trójwymiarową sylwtę misia. To był kolejny dzień pełen uśmiechu i wspólnych fajnych zabaw.

Czytanie u Biedronek

19 listopad 2021

W listopadzie po raz kolejny odwiedziła nasza grupę mama Dorotki, która zaprosiła dzieci do wspólnego czytania. Tym razem pani Agata zaproponowała dzieciom wspólne czytanie książeczek pt "Czarny kot, biała kotka" , opowieści ze zbioru pt "Księżniczki i smoki" autorstwa Ch. Bjorek i przeczytała dzieciom hiostorię o "Miłej biedronce". Bardzo dziękujemy pani Agacie za zaangażowanie w rozwijanie zainteresowań czytelniczych naszych przedszkolaków i stałe poszerzanie listy ciekawych dla dzieci pozycji literatury.

Obchody Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości

15 listopad 2021

10 listopada Biedroneczki uroczyście obchodziły święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości.Dzieci z prawdziwą pasją śpiewały polski hymn, recytowały wiersz pt "Kto ty jesteś?" i zatańczyły taniec dla Polski. Przy okazji uczyły się jak należy zachować się wobec polskich symboli narodowych, rozmawiały o tym kiedy i gdzie takie symbole można zobaczyć. Był to piękny, pełen pozytywnych wzruszeń dzień.

Kraków moje miasto

15 listopad 2021

W bieżącym roku szkolnym systematycznie staramy się poszerzać wiedzę dzieci na temat ich małej Ojczyzny -Krakowa. W miesiącu październiku Biedroneczki utrwaliły nazwę swojego rodzinnego miasta. Poznały jego herb oraz legendę o smoku wawelskim. Samodzielnie wykonały prace palstyczne nt "Herb Krakowa" oraz "Smok Wawelski"