mgr Renata Pałaszewska - nauczyciel

p. Anna Bik - woźna oddziałowa

Kraina marzeń

06 czerwiec 2021

Z okazji Dnia Dziecka, dzieci z grupy III wysłuchały opowiadania ,,Drzewko marzeń”, a następnie opowiadały o swoich marzeniach. Aż trudno zapamiętać o czym marzą. Najlepszym sposobem na ich wyrażenie okazała się praca plastyczna ,,Kraina Marzeń”. Dzieci dzień wcześniej kolorowały całą powierzchnię kartki kolorowymi pastelami, a po wysłuchaniu opowiadania, całość zamalowywały czarną farbą. Na końcu wszyscy nożyczkami wydrapywali na chmurce swoje marzenia. Prace powstały piękne.

Dzieci maja swoje święto

06 czerwiec 2021

Po święcie Mamy i Taty przyszedł czas na Dzień Dziecka! To święto obchodzone niemalże na całym świecie. W minionym tygodniu dzieci poznawały rówieśników z różnych stron świata, dostrzegały różnice w ich wyglądzie. Ważnym momentem było również zapoznanie dzieci z ich prawami i obowiązkami. Zarówno jedne, jak i drugie są niezmiernie ważne i trzeba dzieciom o nich mówić.

Dzień dziecka obchodziliśmy w grupie biorąc udział w konkursach z rywalizacją, zabawach tanecznych i kołowych oraz dorysowując buźki na swoich balonach. Dzieci otrzymały również w tym dniu nowe zabawki do grupy, a Rada Rodziców zakupiła wszystkim kolorowe bańki do puszczania wraz z płynem.

Konkurs plastyczny "Mój Brzechwa"

31 maj 2021

Troje dzieci z naszej grupy wzięło udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Dom Harcerza przy ulicy Lotniczej. Tematem prac były ilustracje do wierszy Jana Brzechwy. Dwie z prac dotyczyły wiersza ,,Lokomotywa”, a jedna do wiersza ,,Murzynek Bambo”. Życzymy powodzenia.

Wiosna dookoła

31 maj 2021

Wiosna w pełni rozkwita swoim pięknem. Kwitnące czereśnie, wiśnie, jabłonki cieszą oczy swym urokiem. Z przedszkolakami szczególna wagę przykładaliśmy do tego, aby dostrzec jaki najwięcej zmian zachodzących wiosną w przyrodzie. Podczas obserwowania tych zmian dzieci poznawały też mieszkańców łąki, takich jak: pszczoły, biedronki, żabki, świerszcze, muchy i komary.

Dzień Mamy i Taty w grupie III

31 maj 2021

Czy jest ktoś bliższy dziecku niż rodzice? To Oni mają ogromny wpływ na swoją pociechę, opiekują się nią, karmią, uczą samodzielności, rozwiązywania problemów, są pocieszycielami, rozjemcami, towarzyszami zabaw. Bez wątpienia są to najbliższe i najważniejsze osoby w życiu dziecka i właśnie Im był poświęcony nasz występ. Z okazji Święta Mamy i Taty dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały dla nich również prezenty.

W tym ważnym dniu my również dołączamy się do życzeń. Wszystkiego dobrego, pociechy ze swoich ,,małych łobuziaków”.