logo
Wielkość czcionki:

Szybki kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 43
ul. Mazowiecka 45
30-019 Kraków

Telefon: 12 633 27 62
Fax: 12 632 35 63
E-mail: dyrekcja@przedszkole43.pl

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

inspektor Jasiołek Paweł

inspektor2@mjo.krakow.pl

 

Przekaż 1% podatku

1 % dla przedszkola

100% korzyści dla dzieci

KRS 0000270261

Zebrane pieniądze zostaną

wykorzystane na wyposażenie ogrodu.

Dziękujemy

Dyrekcja,Rada Pedagpogiczna, Rada Rodziców

bip

Zajęcia dodatkowe

religia

gimnstyka korekcyjna

tańce

rytmika

O Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola...

 

Deklaracja dostępności

Specjaliści

psycholog

logopeda

pedagog

 

Grupa 2 - informacje ogólne

mgr Marta Heród– nauczyciel

mgr Bożena Malewska- Walczak- nauczyciel

 

p. Anna Witek pomoc nauczyciela

p. Dorota Kozłowska– woźna oddziałowa

Św. Mikołaj tuż, tuż...

05 grudzień 2021

W ubiegłym tygodniu Motylki rozpoczęły intensywne przygotowania do spotkania ze św. Mikołajem. Dzieci nauczyły się piosenki „Jedzie Mikołaj” i krótkiego wierszyka. Ponadto przedszkolaczki wykonały piękne listy  i umieściły je w specjalnej czerwonej skrzyneczce, której zawartość została zaadresowana do św. Mikołaja. Podczas zajęć plastycznych Motylki wykonały prace przedstawiające postać Mikołaja.

Smok wawelski

05 grudzień 2021

Podczas kolejnych zajęć realizowanych w ramach planu "Kraków- moja mała ojczyna" Motylki poznały jedną z najbardziej znanych legend o Krakowie czyli "Legendę o Smoku Wawelskim". Przedstawienie legendy było okazją do zapoznania przedszkolaczków z mniej znaną, lecz jakże niezwykłą formą teatru lalkowego- teatrem cieni. Dzięki tej formie brzuszek smoka mógł w tajemniczy sposób powiększyć się, a legenda nabrała niezwykłej tajemniczości. Po spektaklu Motylki w zespołach wykonały smoczą jamę i własnego grupowego smoka.

Andrzejkowe zabawy

05 grudzień 2021

Koniec listopada to okazja do poznania wielowiekowej, ludowej tradycji obchodzenia „Andrzejek”. 29 listopada Motylki poznały najbardziej znane zabawy andrzejkowe tj: lanie wosku, wyścig butów, serduszko emocji nawiązujące do serduszka imion oraz ukryte zwierzątko. Przedszkolakom najwięcej emocji dostarczyło oglądanie cienia z wosku, a pomysłów na jego znaczenie było prawie tyle ile mądrych główek Motylków.

Dzień Kredki

05 grudzień 2021

W poniedziałek 22 listopada Motylki uroczyście obchodziły „Dzień Kredki”, która jest nieodłącznym towarzyszem wszystkich, a szczególnie najmłodszych. W tym dniu kredka zajęła miejsce szczególne w zabawach Motylków. Przedszkolaki używając kredek rozwijały umiejętności matematyczne, układały kompozycje płaskie i przestrzenne, a także ozdabiały bohaterkę dnia używając w tym celu oczywiście kredek.

Światowy dzień pluszowego misia

28 listopad 2021

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. W tym roku w grupie motylków cały tydzień poświęcony był postaci pluszowego misia. Nie zabrakło w tym tygodniu wielu ciekawych informacji nt. misiów oraz specjalnie przygotowanych zadań i zagadek. Dzieci zaznajomiły się też z najbardziej znanymi misiami z literatury i z bajek. Podczas tego tygodnia obejrzały bajkę Miś uszatek oraz Kubuś puchatek. Na zakończenie zmisiowanego tygodnia dzieci przyniosły swoje misie i wspólnie razem świętowaliśmy dzień Pluszowego Misia.