p. Żaneta Kois– nauczyciel

p. Małgorzata Pajdak– woźna oddziałowa

Dzień Dziecka w grupie II

06 czerwiec 2021

W dniu 1 Czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka w naszej grupie!

Chcąc świętować wyjątkowo ten dzień, postanowiliśmy stworzyć nasze własne kino!

Gdy obejrzeliśmy ulubiony repertuar przez dzieci nastąpił czas na prezenty!

Wszystkim Dzieciom życzymy samych radosnych, pogodnych dni!

Mieszkańcy łąki

06 czerwiec 2021

W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy podczas zajęć dydaktycznych o zwierzętach żyjących na łące. Głównym bohaterem któremu przyjrzeliśmy się nieco bliżej był motyl. Omówiliśmy poszczególne stadia jego rozwoju a następnie chcąc utrwalić wszystko to czego się dowiedzieliśmy przenieśliśmy na kartkę papieru.

Dzień Mamy i Taty w grupie II

06 czerwiec 2021

Dzień Mamy i Taty był wyjątkowym dniem dla przedszkolaków. Widać było iż jest to ważny dzień dla nich i chcą się do niego dobrze przygotować. Wspólnie zaśpiewaliśmy dwie piosenki improwizując ruchem treść piosenki. Przygotowaliśmy również utwór muzyczny do którego wykonywaliśmy określone wcześniej gestem ruchy. Indywidualnie dzieci mówiły również wierszyk składając jednocześnie rodzicom życzenia z okazji ich święta. Dla rodziców czekały już wcześniej starannie przygotowane laurki oraz kwiatki.

Święto pszczół

06 czerwiec 2021

Z okazji Święta Pszczół które obchodziliśmy 21.05.2021r. rozmawialiśmy na temat ochrony tych niezwykłych owadów. Oglądaliśmy film edukacyjny nt. Pszczół, przeglądaliśmy książki na temat tychże owadów. Układaliśmy historyjkę obrazkową „Od kwiatka do ula”. Na pamiątkę tego dnia dzieci wykonały swoje własne pszczółki.

06 czerwiec 2021

W drugim tygodniu maja przedszkolaki zapoznały się z biblioteką– jej wyglądem, sposobem korzystania z niej oraz zasadami zachowywania się tu obowiązującymi. Dzieci dowiedziały się, iż biblioteka może być bardzo ciekawym i atrakcyjnym miejscem spędzenia czasu np. wspólnie z rodzicami. Zrozumiały również że jest to miejsce, w którym należy być bardzo cicho, a książki tam znajdujące się należy szanować oraz o nie dbać. W ramach pracy plastycznej dzieci wykonały zakładki do książki.