mgr Anna Małysiak - nauczyciel

mgr Renata Pałaszewska- z-ca Dyrektora

p. Marta Karp - pomoc nauczyciela

p. Jolanta Dudzińska - woźna oddziałowa

Cykl zajęć o tematyce krakowskiej

05 grudzień 2021

W ramach realizacji planu rocznego w tym roku szkolnym poszerzamy wiedzę na temat Krakowa - naszej małej Ojczyzny. Od października w grupie Kotków na podstawie piosenki „Hej na Krakowskim Rynku” dzieci poznały nazwę swojego miasta i jego flagę. Listopad był okazją do zapoznania z wyglądem stroju krakowskiego i podstawowego kroku tańca narodowego „Krakowiaka”. Podczas zajęć plastycznych maluchy wykonały wianuszki krakowskie z kolorowych kwiatów układanych według powtarzającego się rytmu.

Święto Pluszowego Misia u Kotków

27 listopad 2021

Dnia 25 listopada w naszej grupie swoje święto obchodziły wszystkie pluszowe misie. Każdy przedszkolak przyniósł ze sobą własnego ulubieńca, którego zaprezentował kolegom i koleżankom. Dzieci poznały sylwetki różnych bajkowych misiów; Kubusia Puchatka, Uszatka, Baloo, Paddinhtona itd. Podczas zajęć plastycznych pokolorowały serce i sylwetkę misia, którego ozdobiły kolorowymi kwiatami. Odbyły się również tańce, a na koniec w obecności misia Bruna przedszkolaki słuchały fragmentów opowiadań ze zbioru „Kubuś Puchatek”.

Pasowanie na przedszkolaka w grupie Kotków

27 listopad 2021

Dnia 17 listopada w grupie I – Kotków odbyło się Pasowania na przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość Kotków. Dzieci odświętnie ubrane zaprezentowały w formie piosenek i wierszy swoje umiejętności, dając dowód, jak dużo nauczyły się w przedszkolu. Po części artystycznej maluszki złożyły obietnicę; przychodzić do przedszkola, uśmiechać się do wszystkich, zjadać ze smakiem i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani wicedyrektor uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka Samorządowego Przedszkola nr 43 w Krakowie. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom i książkę

Sukces artystyczny w grupie Kotków

21 listopad 2021

W miesiącu październiku Marylka wykonała pracę na konkurs plastyczny „400 rocznica urodzin Jeana De La Fontaine’a” tworząc ilustrację do bajki „Bocian i lis”. Konkurs organizowany był przez Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana. Praca Marylki została nagrodzona, a mała artystka zaproszona na uroczyste wręczenie nagród, które odbyło się w bibliotece na ul. Rajskiej. Gratulujemy Marylce i życzymy dalszych sukcesów.

"Cała Polska czyta dzieciom" w grupie I

19 listopad 2021

Dnia 3 listopada odwiedziła nas mama Piotrusia K., która przeczytała dzieciom 2 książki; Kicia Kocia – „Co z tymi śmieciami’ i „Koala, który się trzymał”. Kolejne spotkanie odbyło się 16 listopada, gdy odwiedziła nas mama Marylki, która przeczytała 3 bajki ze zbioru „Bajki o zwierzętach”. Od pewnego czasu razem z nami bajek słucha miś Bruno bohater programu edukacyjnego „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Bardzo dziękujemy mamom za czytanie i poświęcony czas. Prosimy pozostałych Rodziców, Dziadków i rodzeństwo o włączanie się w naszą akcję.