inspektor Przemysław Słupik

p. Jolanta Dudzińska - woźna oddziałowa

Zakładamy ogródek

17 maj 2022

Dzieci w grupie I wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w ramach akcji #zdroworosna. Przedszkolaki poznały korzyści wynikające z samodzielnego uprawiania roślin, dowiedziały się czego potrzebują rośliny do właściwego wzrostu, a także zaznajomiły się z wyglądem i właściwościami zdrowotnymi koperku. W zajęciach praktycznych dzieci samodzielnie zasiały koperek we własnych pojemniczkach, podlały i umieściły w kąciku przyrody.

Poznajemy legendę o dzwonie Zygmunta

17 maj 2022

W kwietniu w ramach realizacji planu rocznego dzieci z grupy Kotków poznały legendę o dzwonie Zygmunt. Oglądając film przedstawiający sposób uruchamiania dzwonu, przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda i w jakich okolicznościach możemy usłyszeć jego dźwięk. Maluchy utrwaliły także pojęcia określające wielkość układając dzwony różnego rozmiaru. Bawiły się również dzwonkami zadając sobie zagadki słuchowe. Na zakończenie zajęć dzieci pokolorowały i ozdobiły błyszczącym papierem sylwetę dzwonu.

"Cała Polska czyta dzieciom"- kolejna odsłona

21 kwiecień 2022

W ramach realizacji projektu „Cała Polska czyta dzieciom” kolejnym gościem czytającym bajki była mama Alka, która przeczytała dzieciom książkę z serii Kicia Kocia „Co zasiejemy w ogródku?”. Bardzo dziękujemy za czytanie i poświęcony czas. Prosimy pozostałych Rodziców, Dziadków i starsze rodzeństwo o włączanie się w naszą akcję.

Śniadanie w grupie Kotków

21 kwiecień 2022

W naszym przedszkolu w niektóre dni dzieci mają możliwość samodzielnego skomponowania swojego śniadania. Tak też było w ostatnim czasie, gdy maluchy otrzymały kanapki z serem i talerz pełen witamin; rukolę, pomidorki, ogórki i roszponkę. Dzieciaki samodzielnie wybierały sobie dodatki i układały na swoich kanapkach.

Sukces artystyczny

21 kwiecień 2022

Dwie dziewczynki z grupy kotków przygotowały prace na MAŁOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „Pada pada śnieg”, zorganizowany przez MDK na ul. Lotniczej w Krakowie. Jednej z dziewczynek Julii N. przyznano III miejsce w kategorii dzieci 3-4 –letnich. Mała artystka otrzymała dyplom i upominki. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.